GALERIA UŚMIECHU

Rekonstrukcja zgryzu
W pierwszym etapie pacjent przeszedł kompleksowe leczenie periodontologiczne. W kolejnym etapie przeprowadzono leczenie implantologiczne oraz protetyczne.
 
Pacjent z uzębieniem resztkowym
Rehabilitacja narządu życia z wykorzystaniem sześciu implantów w łuku górnym oraz dolnym, na których osadzono mosty. Zabieg przeprowadzono metodą bezpłatową z wykorzystaniem szablonu chirurgicznego,  dzięki temu czas zabiegu został znacznie skrócony, traumatyzacja tkanek została sprowadzona do koniecznego minimum, tym samym zredukowano dolegliwości pozabiegowe i przyspieszono czas gojenia. Pacjent na tej samej wizycie opuścił gabinet z nowym garniturem zębów. 
 
Metamorfoza uśmiechu
Likwidacja uśmiechu dziąsłowego poprzez wydłużenie koron pacjentki, połączona z preparacją zębów pod korony pełnoceramiczne. 
 
 
Pacjent po urazie
Pacjent po urazie, skierowany na dalsze leczenie po wstępnym unieruchomieniu wybitych zębów za pomocą ligatury. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że ząb 12 jest nie do uratowania z powodu poprzecznego pęknięcia korzenia, a sąsiednia "jedynka" martwa. Pęknięta "dwójka" została zastąpiona implantem, a "jedynkę" przeleczono kanałowo. Na koniec uszkodzone trzy zęby sieczne zostały zaopatrzone w korony ceramiczne.
 
Rekonstrukcja implanto-protetyczna
Pacjent z zaawansowaną paradontozą. Zęby bez dobrego rokowania na najbliższą przyszłość.Ponadto pacjent uskarżał się na ogromny dyskomfort podczas spożywania pokarmów ze względu na dużą ruchomość zębów. Wykonano rekonstrukcje narządu żucia przy użyciu implantów.
 
Power of human body 2.0
Power of human body 2.0 - LECZENIE ZGODNE Z BIOLOGIĄ ORGANIZMU
 
W 2019 roku pacjentka została przekazana w celu usunięcia torbieli o średnicy 13 mm, znajdującej się w okolicy korzenia górnej lewej dwójki. Badaniem wewnątrzustnym stwierdzono zwiększoną ruchomość wyżej wymienionego zęba, wysięk ropny ze szczeliny dziąsłowej oraz bolesne wygórowanie na błonie śluzowej. 
 
W pierwszej kolejności ząb został przeleczony kanałowo oraz unieruchomiony specjalna szyna. Na kolejnej wizycie przeprowadzono resekcje (odcięcie) wierzchołka korzenia wraz z wyłuszczeniem zmiany.
 
Nie użyto żadnych biomateriałów. 100% potencjału regeneracyjnego organizmu pacjentki. 
STOMATOLOGIA BIOLOGICZNA wykorzystuje potencjał regeneracyjny organizmu bazujący na podstawowych procesach fizjologicznych. Materiały wykorzystywane np. w zabiegach rekonstrukcyjnych są tkankami własnymi tzn. pochodzą od pacjenta (100% zgodności biologicznej). Takie postepowanie eliminuje potrzebę użycia materiałów obcych (np. pochodzenia bydlęcego), które dodatkowo obciążają układ immunologiczny i upośledzają jego działanie.
Zdjęcia przedstawiają sytuację wyjściową w 2019 roku oraz 14 miesięcy po leczeniu.
 
Ponowne leczenie kanałowe - złamane narzedzie w kanale
Pacjentka skierowana na ponowne leczenie kanałowe z powodu niedopełnionego kanału policzkowego bliższego oraz pozostawionego złamanego narzędzia w kanale językowym bliższym.
 
Pokrycie recesji
Pokrycie recesji o rozmiarach [6x4] przeszczepem tkanki łącznej pobranym z podniebienia, z odtworzeniem strefy tkanki skeratynizowanej. Sytuacja wyjściowa po lewej, rok po leczeniu strona prawa.
 
Pokrycie mnogich recesji
Pokrycie licznych recesji z wykorzystaniem przeszczepu tkanki łącznej z podniebienia. Sytuacja stabilna, od zabiegu minęło 12 miesięcy. Na prawej dwójce dodatkowo została wykonana korona protetyczna.
 
Estetyka w implantologii
We współczesnej implantologii kwestia estetyki ma coraz większe znaczenie. Ważną rolę w tej kwestii odgrywają brodawki międzyzębowe. Powyższy przypadek pokazuje sytuację tuż po obciążeniu implantu ostateczną koroną protetyczną oraz trzy miesiące później.
 
NOWE ZĘBY NA JEDNEJ WIZYCIE - implantoprotetyka z obciążeniem natychmiastowym
Przed Po
Przykład leczenia implantologicznego opartego o nowoczesne planowanie 3D. Metoda ta pozwala wybrać optymalne położenie dla implantów często bez konieczności wykonywania dodatkowych procedur chirurgicznych oraz na przygotowanie pasującego natychmiastowego uzupełnienia protetycznego.
 
POWER OF HUMAN BODY
Przed Po
Przed Po
Pacjent lat 57 zgłosił się do gabinetu z powodu bólu górnej „dwójki“. Po badaniu wewnątrzustnym stwierdzono zwiększoną ruchomość wyżej wymienionego zęba, wysięk ropny ze szczeliny dziąsłowej oraz bolesne wygórowanie na błonie śluzowej. Dzięki odpowiednim procedurą postępowania udało się zachować zęba, który na obecną chwilę funkcjonuje jak dawniej i nie sprawia żadnych kłopotów.
 
Powyżej przedstawione zdjęcia pokazują rozmiar destrukcji kości w dniu przyjęcia pacjenta oraz 12 miesięcy po leczeniu.
 
KORONY CYRKONOWO-PORCELANOWE
Przed Po
Przed Po
Po
 
 
Implanty all on 4 – planowanie 3D z wykorzystaniem szablonu chirurgicznego
Planowanie Planowanie
Po zabiegu Po zabiegu
Koncepcjia All on 4 umożliwia kompletną rekonstrukcję uzębienia w zaledwie jeden dzień. Dzięki wszczepionym 4 implantom pomaga uzyskać u bezzębnych pacjentów nowe mocowanie dla stałego uzupełnienia protetycznego, co pozwala na odtworzenie utraconej funkcji żucia i tym samym znacznie poprawia komfort życia. 
 
PACJENT Z BEZZĘBIEM
W celu zwiększenia komfortu oraz wydajności żucia zostały wszczepione 3 implanty w żuchwie, do których przykręcono belkę frezowaną z tytanu, stanowi ona element retencyjny dla protezy dolnej. Jest to bardzo proste rozwiązanie zwiększające stabilność protez.
 
Licówki porcelanowe
 
 
 
Mało inwazyjna metamorfoza z zachowaniem naturalności wynikającej z wysokiej precyzji i dbałości o detale.
W prezentowanym poniżej przypadku pacjent został zaopatrzony w sześć pełno ceramicznych licówek z minimalną preparacją zębów.
 
 
ODBUDOWA USZKODZONYCH KORON
Przed Po
Pacjent po urazie - odbudowa uszkodzonych koron zębów materiałem kompozytowym techniką warstwową.
 
LECZENIE KANAŁOWE
Przed Po
Pacjent przybył w 2017 roku z bolącym zębem 47, który wykazywał pierwszy stopień rozchwiania. Lekarz pierwszego kontaktu chciał usunąć tego zęba. 
Zdjęcie po lewej stronie zostało wykonane w trakcie leczenia kanałowego wyżej wspomnianego zęba, widoczna jest duża zmiana patologiczna obejmująca szczyty korzeni (czerwiec 2017). Na zdjęciu po prawej stronie nie widać żadnych patologicznych zmian, doszło do całkowitej regeneracji, ząb nie wykazuje ruchomości (luty 2019).